فواید ازن درمانی

فواید ازن درمانی : عموماً سلول های سالم به اکسیژن نیاز دارند . به وجود آمدن بیشتر عفونت ها به دلیل حمله به سلول های بی هوازی است که در یک محیط غنی از اکسیژن رشد نمی کنند . محرومیت بدن از اکسیژن، برای مثال از طریق هوای آلوده، سبک زندگی بی حرکت و یا رژیم غذایی، مواد غذایی زائد که نیاز به مقدار زیادی اکسیژن برای حذف شدن دارند،  میکروب های بی هوازی را به تکثیر تشویق می کنند. رشد بیش از حد میکروب های مضر باعث شکستن واکنش های آنزیمی، سوخت بیش از حد مواد زائد و سوخت و ساز بدن می شود و نهایتا مرگ را به همراه دارد.تحت شرایط بی هوازی مشابه، سلول ها تمایل به جهش به اشکال زندگی بدوی تری دارند. چرخش از تنفس هوازی به تنفس بی هوازی برای سنتز انرژی می باشد.

خواص پزشکی ازن

در محدوده ی بالاتر از غلظت (سه و نیم تا پنج درصد ازن در یک اکسیژن  ) ازن قابلیت میکروب کشی قوی با تخریب اکسیداتیو را دارد. قدرت اکسیداتیو ثابت کرده است که در از بین بردن ویروس ها در چربی های احاطه شده مثل اپسیتین ، تبخال، ویروس سیتومگال را ویروسهایی که موجب ابتلا به هپاتیت می شود موثر است. یک مطالعه جدید نشان می دهد که درمان با حضور از ۹۷ تا صد در صد برای از بین بردن ایدز در شرایط آزمایشگاهی موثر بوده است ( مجله ی انجمن آمریکایی هماتولوژی یک اکتبر ۱۹۹۲ ) در غلظت های زیر حدود سه و نیم درصد، خواص اصلی اثرات ازن را می توان با نفوذ اکسیداتیو بر متابولیسم اکسیژن، القا آنزیم های خاص و فعال شدن سلول های دستگاه ایمنی سالم مشاهده کرد.

درمان بیماری با ازن

این تاثیرات سیستمیک ازن را می توان یک ابزار درمانی قوی تلقی کرد. چرا که امروزه بسیاری از بیماری های انسان را می توان به دلیل کاهش سطح اکسیژن بدن دانست. ازن باعث بهبود متابولیسم اکسیژن می شود ازن تحویل اکسیژن به بافت های هیپوکسیک و هم چنین فعال سازی مجدد متابولیسم اکسیژن سلولی را بهبود می بخشد. مکانیسم این اقدام های سیستمیک شامل دو فرایند مستقیم و غیر مستقیم است.  در آلمان بسیاری از آمبولانس ها به ازن مجهز شده اند تا در صورت سکته مغزی بیماری به صورت داخلی تزریق شوند.

مدیریت راهکار

راه های مختلفی برای استفاده از ازن بسته به شرایط مختلف وجود دارد.  اتو همو تراپی که شامل در شرایط استفاده که درمان شیرین و مطلوب خون با ازن و ساکشن سریع و برگرداندن خون به فرد دهنده، از محبوب ترین روش ها در بین پزشکان آلمانی است. روش های دیگری مانند تزریق مستقیم ازن و اکسیژن به صورت داخلی به درون اندام های بحرانی هم وجود دارد. ثابت شده است که تزریق مستقیم به عروق خونی بسیار کم خطر است. هیچ هوایی که شامل نیتروژن باشد به بدن تزریق نمی شود. دمیدن ازن به روده بزرگ و اکسیژن برای درمان سرطان روده بزرگ استفاده می شود. ازن برای درمان موضعی زخم های آلوده، زخم و سوختگی، به ویژه زخم هایی که به سختی التیام پیدا می‌کنند عالی است.

 

سوابق درمانی

توسعه ی مدرن ازن پزشکی در دهه ۱۹۵۰ در اروپا آغاز شد. به تدریج در سراسر اروپا استرالیا، اسرائیل، کوبا ،برزیل و کلمبیا گسترش یافت.در  دور برگشت جنگ جهانی اول، از ازن پزشکی برای درمان زخم ها و عفونت ها استفاده می شد. بیش از ۵۰۰۰ نفر از پزشکان جهان به طور معمول از ازن استفاده می کنند. من خود به شخصه از ازن در عمل به عنوان یک درمان موثر استفاده می کنم. وقتی که از ازن به عنوان یک رویکرد جامع پاکسازی بهره گیری می شود و درمان با آن به درستی انجام می شود. عوارض جانبی آن تقریبا صفر می شود.

با این حال، از آن جا که ازن تراپی وابسته به دوز است باید بر آن نظارت وجود داشته باشد. برنامه های کاربردی و درمانی خاص ازن، شامل؛ درمان بیماری های عروقی مانند سکته مغزی، انسداد سرخرگی، نارسایی ورید،سرطان، بیماری های حاد و مزمن ویروسی، زخم معده، زخم های عفونی، کرون، کولیت، اورسلاتیو و مشکلات دیسک کمر می باشد. همچنین در دندانپزشکی به عنوان یک ضد عفونی کننده و در اطفال برای عفونت های باکتریایی و ویروسی استفاده می شود.  سالمندان، نشانه ی اصلی خود در گردش خون است. به طور خاص می‌توان  گفت که افزایش اکسیژن به مغز سود های بزرگی دارد.

ازن شمشیری دولبه

ازن با تمام خواص معجزه آسا و همراه با عدم سمیت بدون شک به یکی از ابزار های مهم پزشکی تبدیل شده است.  این شمشیر دولبه غیر معمول است. از آن برای دفاع بدن و تحریک سیستم ایمنی بدن و هم زمان بهبود سوخت و ساز بدن با اکسیژن، استفاده می شود. من معتقدم که ازن سزاوار جایگاه مدیریتی در سلامت و بیماری است. این تفاضای ما بیماران و پزشکان برای این ماده ی فوق العاده شفا بخش است.