ازناسیون آب آشامیدنی

ازناسیون آب آشامیدنی
ازناسیون آب آشامیدنی

ازناسیون آب آشامیدنی در حدود یک قرن قبل، صرفاً برای ضدعفونی نمودن آب آلوده از نظر آلودگی میکروبیولوژی آغازشد.

بعدها از کلر و همچنین دی اکسیدکلر برای این منظور استفاده شد و بصورت موفقیت آمیزی برای کنترل آلودگی های بیماری زا  به غیر از ارگانیسم های انگلی مورد استفاده قرار گرفت.

به خاطر این مسئله و نیز تشکیل محصولات فرعی هالوژنه بخصوص تری هالومتان ها (THM) توسط کلر کوشش بیشتری برای استفاده از ازن در فرآیند ضدعفونی آب آشامیدنی آغاز شده است.

 

استفاده برای تصفیه آب های داخل بطری از ازن
یکی از موارد استفاده از ازن استفاده در قسمت پرکن های آب (Filler) می باشد.

هر نوع بطری اعم از شیشه ای یا پلاستیکی که استفاده می گردد می تواند توسط میکروارگانیسم ها آلوده شود. بعد از فیلتراسیون و یا قبل از پر کردن بطری ها ازن اضافه شده به آب می تواند تمام میکروارگانیسم ها را از بین ببرد.
ازن باقی مانده در آب، در خطوط تولید آب بسته بندی علاوه بر استریل کردن لوله ها در مسیر آب، پرکن، بطری و درب آن را نیز ضد عفونی می کند.

از آنجایی که نیمه عمر ازن بسیار کوتاه است و به اکسیژن تبدیل می شود در نتیجه هیچ باقی مانده مضری در آب نمی ماند و محصولی که مصرف کننده دریافت می کند از نظر کیفیت بسیار مطلوب است.

ازن همچنین می تواند به عنوان یک پاک کننده سطوح استفاده شود.

استفاده از ازن در فرایند آب بسته بندی نه تنها باعث حذف میکروارگانیسم ها، ویروس ها و انگل ها می شود؛ بلکه با حذف تخم جلبک و اکسید کردن آن، مهمترین نگرانی تولید کنندگان آب بسته بندی را که رشد جلبک در داخل بطری است برطرف می نماید.مقاومت نسبی میکرو ارگانیسم ها در مقابل ازن به طور تقریبی به این ترتیب است: باکتری ها، ویروس ها، تخم ها و کیست های انگلی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *